Пульт як пристрій знайомий нам з дитинства. Пульт для телевізора, який постійно губився у подушках дивану. Для того, щоб насолодитися переглядом улюбленим шоу, доводилося витрачати не одну хвилину в його пошуках. Потім з'явилися кондиціонери, аудіосистеми та побутова техніка, які також потребують управління. Чим більше техніки, тім більше пультів. Пошук ставав дедалі складнішим. Але нескінченним пошукам і збільшенню кількості дистанційного керування в будинку прийшов кінець. І ім'я йому – універсальний пульт для розумного будинку. Сьогодні розглянемо його особливості, принцип роботи, механізм підключення та інші фішки.
Як працює універсальний пульт для розумного будинку?
Отже, що таке смарт пульт? Уявімо ситуацію. Ви маєте пульт від телевізора. Щоб перемикнути канал або збільшити гучність, необхідно взяти в руки пульт, натиснути кнопку, направивши його на телевізор, дочекатися реакції пристрою. В універсальному смарт-пульті немає кнопок. Він керується через смартфон чи за допомогою голосового помічника.
Спрощення рутинних процесів, комфортне повсякденне життя, автоматизація роботи техніки – головна ідея системи розумного будинку. Розумний пульт допомагає автоматизувати всі пристрої з одного джерела. Найчастіше його використовують для управління телевізорами та кондиціонерами, але технології смарт будинку з кожним роком покращуються та розширюються.
І питання не лише у тому, щоб замінити велику кількість пультів на один. Універсальний пульт для розумного будинку навчається - це значить, ви можете не тільки давати вказівки голосом або через мобільний додаток. Є розумні сценарії, що дають можливість встановлювати умови, в залежності від ситуації. Розберемо з прикладу розумного пульта для кондиціонера:
- Ми можемо встановити увімкнення певної температури при зміні погодних умов. Якщо на вулиці похолоднішало, піднявся вітер, збільшилася вологість, у кімнаті швидко стане прохолодно і ми не завжди зможемо це помітити. Кондиціонеру потрібно деякий час, щоб обігріти приміщення. Як допоможе смарт-пульт? Встановіть сценарій збільшити температуру на 5 градусів, якщо погода погіршиться. Також ви можете увімкнути обігрів або охолодження, коли повертаєтеся додому та отримати оптимальну температуру будинку. Особливий плюс у міжсезоння, коли опалення ще не увімкнули, але у квартирі стає холодно.
- Встановіть таймер за часом або днями тижня. Зручно як для особистого використання, так і для офісу. Наприклад, автоматично відключайте кондиціонер на вихідні дні і тоді не буде ситуації, коли хтось із співробітників забув вимкнути пристрій. Або можна поставити таймер включення обігріву рано-вранці, чи таймер включення охолодження у пік спеки влітку.
- Увімкнення та вимкнення за місцем розташування. Одна з найпопулярніших переваг розумного будинку - високий рівень безпеки. Забуті увімкнені прилади перестануть бути проблемою, якщо встановити таймер по виходу або входу до квартири чи будинка.
Окремо можна встановити налаштування, коли змінюється статус пристрою. Наприклад, якщо відбувається нетипова подія.
Пульт для розумного будинку: дивимося на характеристики
Тепер головне питання, на що звертати увагу під час пошуку пристрою. Якщо ви витратили деякий час на вивчення системи розумного будинку, то у вас вже склалися особисті вимоги до пристрою. Якщо ні, врахуйте технічні параметри:
- дальність управління (наприклад, у межах однієї кімнати);
- для яких смартфонів підходить (усі пристрої підходять до смартфонів на Android та iOS, але якщо у вас мобільний телефон на Windows або іншій ОС, уточнюйте сумісність);
- спосіб живлення (майже всі запропоновані на ринку продукти представлені з роз'ємом micro-USB);
- спосіб підключення (діапазон частоти Wi-Fi);
- ІЧ-частота (оптимально — 38 кГц);
- мобільний додаток для управління (найпопулярніші Tuya Smart, Home Assistant).
Якщо не впевнені в тому, які параметри підійдуть безпосередньо для вашого будинку, зверніться за порадою Wisehome. Ми фанати своєї справи, не тільки знаємо про всі комплектуючі, але й тестуємо їх у себе вдома, тому точно зможемо підібрати оптимальний варіант для кожного.
Підключення універсального пульта до системи розумного будинку
Незалежно від того, яка модель розумного пульта або через який мобільний додаток ви маєте намір підключатися, сам принцип буде практично однаковий. Розберемо на прикладі «Tuya smart», як найпопулярнішої програми для управління системою «Розумний дім».
Спочатку завантажуємо та встановлюємо програму на смартфон або планшет. Реєструємо обліковий запис або входимо до свого, якщо вже працювали з додатком. Вибираємо опцію «Додати пристрій». Вам запропонують два варіанти: додати пристрій вручну або автоматично. В обох випадках ДП вже повинен бути включений. Автоматичний пошук працює через мережну доступність пристрою. Якщо вибираємо ручне додавання, нам потрібен розділ «Інше». У цій категорії буде кілька варіантів ДП, вибираємо свій.
При реєстрації бажано одразу дати дозвіл на визначення місцезнаходження та доступ до інших даних. Це дозволить максимально вигідно оцінити переваги розумних сценаріїв. Тепер вибираємо мережу Wi-Fi із частотою 2,4 ГГц. Якщо у вашого маршрутизатора автоматично настроєно частоту 5 ГГц, її спочатку потрібно налаштувати на 2,4. Вибираємо свою мережу та вводимо пароль.
Після підключення до бездротової мережі нам пропонують перезавантажити пристрій. Розумний пульт потрібно ввімкнути та переконатися, що індикатор швидко блимає. Процес з'єднання необхідно здійснити протягом трьох хвилин після скидання пристрою. Потім смартфон шукає ДП, відбувається хмарна реєстрація та ініціалізація пристрою.
Далі створюємо пульти для керування побутовими приладами. У програмі можуть бути готові шаблони або ви можете створити їх самостійно. Процес навчання ДП не займає багато часу, як і настроювання сценаріїв. У розділі зі сценаріями ви можете відразу запустити пристрій або вказати дії при зміні погодних умов, розташування, часу, дня тижня або статусу пристрою. Оскільки розумний пульт найчастіше використовують для керування саме ТБ та кондиціонером, сценарії чудова можливість оптимізувати роботу вашої техніки. Можна налаштувати сценарії на автоматизацію або миттєвий запуск.
Управління голосовим помічником
Як мовилося раніше, управляти розумним пультом можна через мобільний додаток або голосовий помічник. Зв'язати обліковий запис програми з віртуальним помічником можна через сполучення з обліковим записом або за допомогою коду перевірки. Популярні голосові помічники для управління розумним пультом:
- Google Assistant — голосовий помічник Google;
- Siri — віртуальний асистент виробника Apple;
- Alexa — від Amazon, вбудована в Echo, Echo Dot, Tap, Fire TV.
Сумісність голосового помічника з вашою програмою рекомендуємо дізнатися окремо.