Що таке розумний дім? Навіщо він потрібен під час війни? Коли ви чуєте словосполучення "розумний дім", що ви собі уявляєте? Домашню сигналізацію, автоматичне освітлення чи розумний клімат, а може голосове керування різними пристроями? Розумний будинок під час війни пропонує безпеку та економію, а також зручність, оскільки повністю налаштовується під особисті потреби, вподобання та бюджет власника.
Чи потрібний розумний дім у квартирі, коли йде війна? Безперечно! Система розумний будинок – це надійний, енергоефективний спосіб захисту від мародерів. Житло без господарів з великою ймовірністю стане їхньою жертвою. Іноді такі ситуації трапляються навіть тоді, коли мешканці перебувають у бомбосховищі під час повітряної тривоги. Встановивши датчики вібрації, відчинення дверей та руху, відразу отримаєте повідомлення про “приліт” або проникнення. З розумними ґаджетами для будинку з'являється можливість стежити за житлом віддалено, через розумні дверні замки та камери спостереження, коли нікого немає вдома, та бачити, що відбувається на прилеглій території, хто приходить чи йде. Це практично, особливо під час тривалої відсутності у будинку або якщо ви виїхали через війну до іншої місцевості.
Розумний будинок: з чого розпочати його використання під час воєнного конфлікту?
Правильно налаштована система розумного будинку дуже автономна, оскільки більшість датчиків працює від батарейок. Вибір пристроїв і перетворення наявного простору на смарт будинок залежить від поточних потреб в цей момент:
- Для знайомства. Деякі домовласники знайомляться з новими технологіями недорогого розумного будинку, купуючи розумну лампочку, смарт реле або розетку.
- В цілях безпеки. Інші, особливо під час військових дій, можуть бути стурбовані безпекою, тому вони почнуть з різних смарт датчиків, камер та біометричних замків.
- Для економії. А ще хтось турбується про те, як заощадити в опалювальний сезон, коли в країні війна, тож насамперед бажає купити термоголовки на батареї, термодатчики для економної роботи енергоносіїв, щоб “не спалювати гроші у повітря”.
Але більш сучасні користувачі створюють свої розумні системи безпеки. До такої екосистеми можуть входити десятки розумних пристроїв, які будуть актуальними під час війни. Так чи інакше є кілька способів використовувати нові технології. Процес створення розумного будинку може бути доступним для кожного, коли починаєте з малого і поступово будуєте екосистему відповідно до фінансових можливостей.
Пристрої для розумного будинку – яка користь під час війни?
Люди хочуть бути впевненими, що технологія розумний будинок допоможе дбати про рідних та забезпечить їхню безпеку під час війни.
Список пристроїв розумного будинку, які будуть корисними під час ситуації в Україні під час війни:
- Захист від затоплення. Датчик протікання має невеликі розміри (з сірникову коробку). Живлення від батарейки вистачає на кілька років. Встановлюється у потенційно небезпечні місця під раковиною на кухні, у санвузлі, ванній кімнаті, біля стояка. При попаданні води на пристрої замикаються контакти й ви отримуєте сповіщення на смартфон. Якщо в будинку пробита свердловина, то у зв'язці з розумною розеткою, в яку включена помпа, при спрацьовуванні датчика протікання вимкнеться і помпова станція, що убереже від затоплення. Або встановивши розумний кран у квартирі та задавши сценарій: при спрацюванні датчика перекрити водопостачання, вбережете майно;
- Захист від CO. Датчик диму захищає мешканців від невидимого ворога – отруєння чадним газом. У нього вбудована потужна сирена (вибір мелодій є), яка розбудить сплячого і врятує йому життя;
- Захист від злому. Датчик відкриття пари з датчиком вібрації забезпечує надійний захист від несанкціонованого проникнення. У такому сценарії при зломі спрацює датчик відкриття, а при розбитті скла – датчик вібрації. Як бачимо, і в першому, і в другому випадку мешканців буде попереджено про небезпеку;
- Турбота про близьких. Встановивши камери в кімнаті, де перебуває немічна людина, ви зможете відстежувати стан її здоров'я та за необхідності викликати швидку допомогу;
- Економія. За допомогою реле, регуляторів теплої підлоги, термоголовок, термостата зможете заощаджувати на енергоносіях. Наприклад, встановивши реле, зможете вмикати/вимикати електрокотел або газовий котел за заданим сценарієм або зі смартфона.
Розумним будинком під час війни зручно керувати дистанційно через смартфон, наприклад, якщо житло доводиться залишати раптово, то через застосунок господар, зробивши всього кілька кліків, може вимкнути світло, перекрити воду і газ.
Як працює розумний будинок – важливі моменти
Розумний будинок – це поєднання різних датчиків, смарт освітлення, електроприладів в одну слухняну та чуйну систему.
З чого почати та що купити для розумного будинку у воєнний час?
- Насамперед вам потрібно купити шлюз для розумного будинку. Цей хаб допоможе всім пристроям взаємодіяти та працювати разом. Він працює від мережі 220V через адаптер, тому його можна використовувати з автономними джерелами живлення. Купивши шлюз із вбудованою колонкою та зажививши його від акумулятора, ви отримаєте автономну сигналізацію, яка охороняє житло.
- До шлюзу можна підключати як дротові, так і бездротові датчики. У новій споруді, чи це будинок, чи офіс, у вас є вільний діапазон дій для підключення дротових та бездротових пристроїв.
- Коли розумний будинок у квартиру або заміське житло планується заздалегідь і включений в проєкт будівництва, можна встановити достатню інфраструктуру для підтримки технологій майбутнього, додатково до ваших поточних потреб.
Як облаштувати розумний будинок під час війни?
Є кілька варіантів для вирішення цього завдання:
- Смарт будинок можна облаштувати за допомогою повністю бездротових технологій. Для цього достатньо купити шлюз та датчики, що працюють на батарейках.
- Але коли є вибір, то провідне з'єднання завжди кращий варіант, оскільки воно забезпечує більш стабільну роботу і широкі налаштування, аж до розширення мережі. Наприклад, шлюз поставили в будинку неподалік роутера, а розумне провідне реле в гаражі, в такому разі сигнал може не дістати. Встановивши дротовий смарт вимикач у передпокої, використовуйте його як ретранслятор для розширення сигналу мережі до реле в гаражі. За допомогою таких ретрансляторів можна створити велику локальну мережу на кілька десятків метрів із сотнею підключених пристроїв.
Любителі розумних речей для дому все більше хочуть використовувати голосову активацію для керування різною розумною технікою для дому. Молодим людям подобається можливість сказати, «Гей, Аліса або Ok, Google!», після цих слів, активується встановлена сцена: двері відчиняться для гостей; закриються штори; запалиться автоматично світло у передпокої; включиться кавоварка на кухні й т.д.
Як зробити розумний будинок: грамотний підхід в умовах війни
Як у мирний час, так і під час воєнних дій хороший проєкт розумного будинку починається з планування. Існує безліч моментів, на які варто звернути увагу при покупці пристроїв для розумного будинку, наприклад:
- вартість;
- кількість;
- функціональність;
- сумісність;
- екосистема.
Наступний крок – знайти всі смарт пристрої, бажано в одному магазині. Оскільки жодна програма або екосистема не є ідеальними, може знадобитися деякий час на експериментування, щоб знайти відповідну платформу або з'ясувати, які системи управління найкраще підходять для ваших завдань в умовах війни.
Це може здатися надмірним для тих, у кого всього пара простих автоматизацій у будинку. Але коли справа доходить до кількох десятків пристроїв, розкиданих за кількома програмами й платформами, дуже корисно, щоб усе це керувалося з одного екрану.
Зараз дуже зручно, коли все є в одному додатку, наприклад, в Home Assistant, це спрощує пошук та усунення несправностей, оскільки ви не будете витрачати зайві хвилини на відкриття кожної програми, переглядаючи автомати, щоб побачити, де знаходиться проблема. Програмне забезпечення Home Assistant дозволяє підключати пристрої різних виробників та керувати ними.
Компанія WiseHome надає послугу з підключення та налаштування Home Assistant, а також продає смарт девайси та гаджети, що входять до розумного будинку. Наші консультанти завжди підкажуть як включити розумний будинок та насолоджуватися розумним будинком в Україні, незважаючи на війну.
Як замовити розумний будинок під час війни?
WiseHome працює під час війни. Ми пропонуємо комплексні послуги та допомогу в інтеграції системи розумний будинок під час війни. Вибираючи найкращу систему розумного будинку, зверніться до нас за допомогою. Дуже важливо прислухатися до порад експертів WiseHome, ми допоможемо вибрати ті пристрої, які працюватимуть злагоджено. Це дозволить уникнути непотрібних додаткових витрат.
Коли ви будуєте розумний будинок під час війни, необхідно співпрацювати з кваліфікованим персоналом, який подбає про те, щоб усі смарт-пристрої працювали разом із максимальною віддачею. Експерти з WiseHome допоможуть зробити правильний вибір, все налаштують та проконсультують дистанційно, якщо це знадобиться.
Скільки коштує встановити розумний будинок під час війни?
На сайті WiseHome є все для розумного будинку:
- Смарт освітлення.
- Кліматична техніка.
- Розумні вимикачі.
- Управління живленням.
- Шлюзи.
- Відеоспостереження, безпека.
- Голосове управління.
- Датчики.
На нашому сайті представлена продукція від різних брендів: Ewelink, Applehomekit, Tuya, Aqara. MiHome, Home Assistant, GoogleHome.
Скільки коштує розумний будинок? Все залежить від комплектації. У мінімальний набір системи безпеки входить: шлюз, датчики відкриття дверей та вікон, датчики руху та програмована кнопка, але ви завжди можете докуповувати та розширювати свою екосистему, створюючи сотні автоматизацій.
Також смарт пристрої дозволяють заощаджувати, наприклад, електроприлади з функцією дистанційного керування коштують дорого, але WiseHome пропонує економваріант, без втрат в якості та функціоналі. Купивши одноканаловий WiFi + RF реле Sonoff RFR2 за 350 грн зможете керувати електроприладами дистанційно через смартфон, а завдяки RF каналу під'єднати пульт управління (у форматі звичайного накладного вимикача), що дозволить керувати девайсами всім членам сім'ї, навіть тим, хто “не товаришує з новими технологіями”. Якщо купувати все не за один раз, а поступово, то за ціною, це досить прийнятний варіант.