Підвищуйте IQ свого традиційного будинку за допомогою розумного вимикача. Застосовуйте планомірний підхід, при якому поступово замінюйте "безглузді" стандартні прилади на розумні. Комфортність сучасного житла передбачає використання високотехнологічних пристроїв з різним набором функцій, що дозволяють в автоматичному режимі або віддалено регулювати та контролювати систему "розумний дім".
Смарт вимикач світла дозволяє дистанційно керувати не тільки розумними лампами освітлення або світильниками, а й іншими електроприладами. Встановивши на смартфоні програму виробника, можна з одного гаджета керувати усіма вимикачами світла для розумного дому.
Можливість управління світлом, надана сучасними технологіями, допомагає дизайнерам створювати затишні та комфортні інтер'єри у квартирах та будинках. Які функції вам потрібні? Яким екосистемам і протоколам ви віддаєте перевагу? Де ви плануєте використати розумний девайс? Ці питання допоможуть вам зробити правильний вибір.
Як вибрати та підключити розумний вимикач світла?
Smart-вимикачі можуть бути як із силовою частиною так і без неї:
- З силовою частиною монтуються в підрозетник та витримують навантаження до 3600 Вт..
- Без силової частини, накладні, кріпляться на двосторонній скотч, будь-де там де вам зручно і мають автономне живлення від батарейок. Не вимагають підключення дротів. Це означає, що за допомогою такої накладної кнопки зручно керувати смарт освітленням через шлюз, а також включати інші пристрої розумного будинку, наприклад, сигналізацію, кондиціонер, телевізор або будь-який інший електроприлад доданий до програми.
Вони можуть бути одноклавішними, двоклавішними, тощо до восьми клавіш на одному пристрої або оснащені сенсорними кнопками.
На що варто звернути увагу під час вибору вимикача?
Є два способи підключення дротових smart-вимикачів:
- з нульовою лінією;
- без нульової лінії.
Щоб уникнути проблем із підключенням розумних вимикачів, перед покупкою уточніть у експертів Wisehome, чи потрібно тягнути два дроти до підрозетника або достатньо однієї фази. Нульова лінія у вимикачі вимагає приєднання двох силових проводів, тому цей фактор варто врахувати ще на етапі проектування будівлі та проведення електропроводки. Що робити, якщо проектом не передбачено нульову лінію для вимикачів:
- Наявність вільної розетки дозволить легко підключити такий вимикач і позбавить вас необхідності штробити стіни, добираючись до розподільної коробки.
- Можна використовувати вимикач з нульовою лінією та різні реле для комутації різного виду навантажень. Такі пристрої працюють стійко, розраховані на різноманітні опції та витримують досить велике навантаження.
Що стосується вимикачів без нульової лінії, до яких підведено лише фазовий провід і висновки йдуть на світильники, то ви можете встановити звичайнісінький смарт вимикач.
Також врахуйте живлення приладу, буде воно від мережі або батарейок: перший варіант вигідний, але прив'язаний до конкретного місця підключення; другий варіант не енергоємний, його можна розташовувати, де вам захочеться, але через певний час вимагає заміни елементів живлення.
Бездротовий зв'язок - це основний спосіб, яким девайси розумного будинку надсилають дані один одному і на ваш смартфон. На упаковці кожного інтелектуального вимикача вказано, за яким протоколом він працює:
- ZigBee.
- Bluetooth.
- Wi-Fi.
ZigBee - це протоколи радіозв'язку, для яких потрібний шлюз, без нього ви не зможете здійснювати моніторинг віддалено. Ці хаби функціонують на основі різних екосистем:
- Aqara Home;
- Mi Home;
- Apple HomeKit;
- Google Home;
- Home Assistant и пр.
Девайси, що працюють на ZigBee, добре підходять для побудови більших систем розумного будинку.
Wi-Fi підключаються безпосередньо до вашого смартфона. Це означає, що вони є ідеальними як самостійні продукти. Бездротові вимикачі, що працюють по Wi-Fi, дозволяють користувачам моніторити, вибирати режими, налаштовувати сценарії, перебуваючи віддалено. Необхідна умова для якісної роботи смарт-девайсів - наявність постійних джерел інтернет-зв’язку.
Як об'єднати прилади від різних брендів та керувати ними централізовано? Іноді знайти ідеальний варіант просто неможливо, але ми маємо для вас гарну новину! У нас є послуга налаштування розумного будинку через Home Assistant. Це програмне забезпечення з управління та зв'язування гаджетів розумного будинку, воно допомагає "подружити" різні смарт девайси та керувати ними.
Функції smart вимикача
Смарт вимикачі для розумного будинку можуть доповнювати звичайні, класичні вимикачі світла та виглядати ідентично. Це означає, що традиційна опція увімкнення або вимкнення світла за допомогою клавіші зберігається, але вимикач набуває розумних функцій і дистанційного керування:
- через додаток на смартфоні можна вмикати та вимикати світло у різних приміщеннях, регулювати рівень освітленості. Де б ви не знаходилися за допомогою гаджета контролюйте освітлення в режимі реального часу і на відстані, вмикайте або вимикайте будь-яку wi-fi smart лампочку;
- смарт система освітлення може бути налаштована таким чином, щоб смарт вимикач вмикав та вимикав світло з необхідною відстрочкою або за розкладом. Це дуже зручна та практична опція для користувачів.
- розумна система освітлення може реагувати на присутність людей у кімнаті увімкненням або вимкненням освітлювальних приладів, якщо смарт-вимикач оснащений датчиком руху;
- дуже актуально для прибудинкової території розумне освітлення smart – функція автоматичного включення ліхтарів з настанням темряви та їх відключення при достатній освітленості. Це значно скорочує витрати на електроспоживання;
- деякі моделі смарт вимикачів мають функцію контролю над споживанням електроенергії. За допомогою таких пристроїв, що включають димери, можна організувати розумне освітлення в будинку, яскравість якого змінюється.
Сучасні технології дозволяють створити мережу різних смарт приладів, функції яких можуть взаємодіяти між собою. Сигнал для увімкнення або вимкнення smart освітлення може бути налаштований на будь-яку подію (сценарій) за допомогою датчиків та індикаторів:
- смарт лампочка може включатися під час відкриття дверей, реагувати на голос або хлопок;
- деякі моделі, що управляють освітленням розумного будинку, можуть поєднуватися з роботою вуличних ліхтарів, сигналізацією;
- розроблено варіанти пристроїв, що реагують на зміну температури у приміщенні;
- вбудований таймер дає змогу регулювати тривалість роботи приладів.
У Wisehome ви зможете купити смарт вимикачі таких брендів: Mi Home, Aqara, Ewelink, Tuya Smart, Home Assistant, Google Home, Apple Homekit, які працюють по Wi-Fi 2.4, ZigBee 3.0, RF433, Bluetooth. Пульти ДК, що працюють на частотах 433 МГц - це повноцінна, зручна модернізація освітлення, особливо в приміщеннях, що орендуються. Для встановлення таких вмикачів немає потреби робити ремонт або перестановку. Вони приклеюються до стіни або іншої поверхні за допомогою двостороннього скотчу і легко демонтуються. Без проблем з'єднуються з іншими смарт-девайсами, що підтримують 433 протоколи. Просто затисніть будь-яку кнопку на пульті дистанційного керування, щоб з'єднатися з лампочкою або іншим пристроєм.